"Etherická tanečnice"

100 x 80 / 2023

V obraze "Eterická tanečnice" se otevírá brána do vzdušného a tajemného světa, kde se prolínají a tančí hřejivé odstíny zlata, růžové a vinove. Na podkladu zlatého lesku se vznášejí jemné vlny, které jako tanečníci neviditelného divadla pohybují ve vzduchu. Jejich pohyby jsou choreografií neviditelných tónů, které harmonicky ladí s prostorovou symfonií.

Kapky a skvrny zlatého odlesku se dotýkají plátna s lehkostí a energií, vytvářejíce dojem prchavosti a dynamiky. Vinová barva, znázorňující hluboké emoce a zasvěcení, se propojuje s ružovou barvou, která nese náznak jemnosti a laskavosti. Zlatý odstín evokuje bohatství a krásu, zatímco lavandulová barva přináší klid a tajemství do tohoto tanečního světa.

Bežové akcenty v obraze přidávají zemitý prvek a propojení s přírodou, jako by tanečnice přinášela do vzduchu kousek země. Celkový dojem obrazu je jako pohled do oního světa, kde se tajemství a krása setkávají, a kde divák může pozorovat tuto eterickou tanečnici, jak se vznáší mezi emocemi a propojuje s hlubšími rovinami existence.

14 000,00 Kč